FasterEFT případy z praxe

Zde se můžete dozvědět, na co všechno naši terapeuti FasterEFT použili tuto metodu u svých klientů a s jakým úspěchem se jejich práce setkala.

Stres z maturity

31.05.2016 | Jana Svobodová

Magda si u mě domluvila terapii, aby se zbavila svého strachu z maturity, která jí čekala za 2 měsíce. Při slově maturita cítí stres a nervozitu. Má strach, že se vše nestihne naučit, že si vytáhne špatnou otázku, bude mít okno, nic tam neřekne a má tíhu na hrudi a v žaludku.

Problémy s erekcí

06.04.2016 | Jana Svobodová

Toto téma je velice choulostivá záležitost a chápu, že se lidé stydí o tom mluvit a trápí se. Pan Pavel je důkazem toho, že vše je jen o nás a o tom, co si držíme v sobě. Stejná záležitost je například i to, když se nedokážete v sexu uvolnit a řádně si ho užít. Nejde jen o sex jako takový, třeba i o mazlení nebo dotyky. Máte pocit, že si to musíte odbýt a je to jen z dalších úkolů dne. I s touto záležitostí jsem se v praxi setkala a pomohla. Když změníme naši mysl, naše tělo na to také reaguje a tím změníme svůj život. Další příklady z mé praxe najdete na www.svobodamysli.cz.

Děti a nemoci - děti jsou naše zrcadla

15.11.2015 | Jana Svobodová

 Pokud je dítě nemocné, je to zase jen náš odraz - maminky, a tak ho zpracovávám s ní. Můžete si přečíst čtyři konkrétní příklady z mé praxe. Další příklady najdete na mých stránkách www.svobodamysli.cz (www.eft-reiki.cz původní stránky).
 

Strach, strach a zase strach

15.10.2015 | Jana Svobodová

Paní Marta si našla novou práci v Praze a prožívá různé strachy z neznáma, bojí se, jak bude zvládat život ve velkoměstě, denní dojíždění s přestupy, má strach, že nedojede do práce včas. Cítí přitom fyzické pocity, například vnitřní třes, úzkost, točení hlavy a tíhu na hrudi. Teď  je zvyklá žít na vesnici, kde chodí všude pěšky a není zvyklá na davy lidí. Bojí se, že bude prožívat znovu úzkost a paniku. Připojila jsem i vyjádření paní Marty k terapii - Mé setkání s Janičkou. Další příklady najdete na mých stránkách www.svobodamysli.cz.(původní www.eft-reiki.cz)

Fobie z výšek

02.08.2015 | Jana Svobodová

Věřili byste tomu, že se můžete za dvě hodiny zbavit své fobie z výšek? Jít k oknu, které je v 9. patře a podívat se z něj? Projet Nuselským mostem bez toho, abyste se schovávali pod sedačkou? Kdybych toho nebyla svědkem, tak bych tomu také nevěřila:-) Další příklady najdete na www.svobodamysli.cz (původní www.eft-reiki.cz)

Buzení dětí 8x za noc

06.04.2015 | Jana Svobodová

Klientka byla vyčerpaná a zoufalá, protože se jí dvojčata budila 8x za noc. Je naštvaná, že nechtějí spát. Má strach, kdy se zase vzbudí. I když jednu nakojí, neví, kolik má času, než se vzbudí druhá holčička na kojení a nechce jí budit, aby se naučila spát co nejdéle.  Když si lehne, cítí vztek, nervozitu a očekává, co naruší spánek. Spaní pro ni byl problém už od dětství - vše ji rušilo, televize od vedle, palanda s bráchou, chrápající rodiče. Když má hodinu na odpolední spánek, stresuje jí představa limitu, že se jí odpočítává čas a cítí vinu, že si jde lehnout. Po odpoledním spánku je jí špatně psychicky i fyzicky od žaludku, cítí se podrážděná, nervózní, nedělá jí dobře, připadá si zpomalená, nemůže se probrat, má pocit, že něco zmešká. Odstranili jsme tyto pocity a také výroky, které slyšela ohledně spaní. Klientka nyní ví, že si bude užívat i odpolední spánek, i kdyby na něj měla jen hodinu. Nemusí spát, ale užije si chvilku klidu, kterou se rozhoduje si vychutnat..  Po jedné terapii mi klientka radostně píše, že se holky budí jen 1-2x za noc. Další příklady najdete na www.svobodamysli.cz (původní www.eft-reiki.cz)

Deprese

26.02.2015 | Jana Svobodová

Klientka si připadala na dně, protože měla několik souvisejících problémů. Řešila osamělost, pocit méněcenosti, stres v práci, rozchod a závislost na manželovi. Cítila i fyzické projevy úzkosti, třásly se jí ruce. Byla zoufalá a přemýšlela o tom, že znovu začne brát antidepresiva, která dříve již brala ale díky mé terapii k tomu nedošlo. S klientkou jsme řešili její pocity úzkosti, kdy se cítila nešťastná, zraněná a k ničemu. Odblokováním získala pozitivnější pohled na svou současnou situaci, řeší věci více s nadhledem, spoléhá sama na sebe, nedělá jí potíže být sama sebou. Je sebejistější, více si věří a užívá života.

A jak to popisuje klientka? Další příklady z praxe najdete na www.svobodamysli.cz nebo www.eft-reiki.cz.

 

Bolest zad a vysoký tlak

Bolesti zad

07.01.2015 | Romana Kvapilová

Klientku dlouhodobě trápí bolesti zad, které ji i velmi omezují v jejím životě. Hned z kraje sezení uvádí i svůj podivný pocit, že si tu bolest zaslouží, že si neumí představit, že by bolest zmizela jen tak. Sama má doma knihu od Louise L.Hay s přehledy příčin fyzických problémů a nejvíce podle jejích pocitů rezonuje s tím, že se necítí dost dobrá a naskakuje jí, že zklamala.

Díky za krásný mail

Dopis od klientky

06.10.2014 | Jana Svobodová

Asi před týdnem jsem obdržela tento krásný mail od spokojené klientky, který se vztahuje k příkladu z praxe s názvem Nedostatek času a výčitky. Díky Olgo, za krásný popis:

Jsem obecně nedůvěřivá k věcem, na které si nemohu sáhnout, které si nedokážu vysvětlit, nemohu nastudovat žádnou fyzikální teorie na úrovni M teorie, to ale neznamená, že se ve mně neodehrávají různé boje na úrovně pocitů a prožitků....

 

Další příklady z praxe najdete na www.svobodamysli.cz nebo www.eft-reiki.cz.

Stres z návratu do práce po dovolené

03.09.2014 | Jana Svobodová

1 terapie - 1 hod. Klientka cítila stres při pomyšlení, že se má za pár dní vrátit po dovolené do práce a hrůzu z toho, co ji tam čeká. Již ví, jak se cítí a jak to chodí, když přijde po týdnu volna do práce na základě svých minulých zkušeností. Vzít si dovolenou je pro ní spíš za trest. Má pocit, že neví, co má dělat dříve a má strach, že to nezvládne.

Další příklady z praxe najdete na www.svobodamysli.cz nebo www.eft-reiki.cz.

Stránka 1 z 6

Stránky v této sekci

Poslední články

Dodatek - Naše kila navíc aneb i hubnutí začíná v naší mysli

Dodatek - Naše kila navíc aneb i hubnutí začíná v naší mysli

Toto je můj třetí článek o hubnutí. Doporučuji přečíst předchozí dva Naše kila navíc aneb i hubnutí začíná v naší mysli a Pokračování.

Také by to chtělo vypořádat se se situacemi, kdy se Vám zhubnout nedařilo, jaké to pro Vás bylo. Najít období, kdy jste nejvíce přibrali a co se v té době u Vás dělo.

Zkuste si také odpovědět na následující otázky a Vaše odpovědi si napište na papír. Doporučuji zpracovat tato přesvědčení metodou Faster EFT, tedy ťukáním. Návod kde a jak ťukat, najdete v úvodu na mých stránkách www.svobodamysli.cz ke stažení zdarma.

Naše touha po pozornosti

Naše touha po pozornosti

Co znamená, když chceme, aby nám druzí dávali pozornost? Nemusíme mít problémy, abychom získali pozornost. Většinou ji nejvíce požadujeme od našeho partnera. Ten někdy neví, co už dalšího má udělat. Přijde unavený z práce a pomáhá nám doma s dětmi - hraním, koupáním a uspáváním, i když by si nejraději sedl k televizi a měl po dlouhém dni chvíli klidu.
 
Důležité je si uvědomit, co si představujeme pod slovem pozornost? Co od partnera opravdu chceme? Aby si s námi povídal, obejmul, řekl, že nás miluje, že jsme skvělé, ocenil, co jsme za den všechno zvládli? Vymyslet společné aktivity, kde bychom měli čas zase aspoň na chvilku sami na sebe? Udělat si hezký romantický večer?