Fobie z výšek

02.08.2015 | Jana Svobodová

Paní Ludmila měla šílený strach z výšek, kterým trpí již 27 let. Během posledních dvou let se její fobie stupňovala a měla pocit, že je už v předposledním stádiu a čeká ji už jen poslední stádium, kdy nevyjde z bytu vůbec. Paní Ludmila si neuvědomuje, že by měla nějaké stresové období nebo něco, co by razantně řešila v době, když jí tato fobie z výšek začala, a tak jsme začali zpracovávat její nejsilnější zkušenost a to před 4 lety, kdy byla v Adršpachách. Ani nevěděla jak, vyšla na vrch a  najednou byla nahoře, na vyhlídce. Když si to uvědomila, byla šílená strachy a připadala si jak bez duše. Ani neví, jak se dostala dolů, ale cítila šílený třes nohou, bušilo jí srdce, měla strach, že umře a vydýchávala to přes půl hodiny. Zpracovali jsme tuto událost, odstranili jsme všechny její špatné pocity a myšlenky, až se v ní cítila klidná, ví, že to zvládne, rozhoduje se volně dýchat a užívat výhled do okolí. Abychom se přesvědčili o realitě, vyzvala jsem paní, ať se podívá z okna, které je v devátém patře. Dříve by měla panickou hrůzu a nešla by se z něj ani podívat, natož aby se z něj vyklonila. Už ji nedělalo problémy podívat se i dolů a mohla se v klidu rozhlížet po okolí bez strašného bušení srdce, těžkých nohou a pocitu, že nemůže volně dýchat.
Ještě jsme řešili další věc, kdy paní vadí, že nemůže vyjít ani do 3. patra, už po druhém patře kolabovala strachy z výšky. A tak jsme si to hned zkusili sejít z devátého patra dolů. Napoprvé paní došla do pátého patra a znovu se vrátila zpět nahoru. Osmé a deváté patro jí dělalo trochu potíže, cítila ještě mírnou nervozitu, ale byla překvapená, že jí srdce nebuší jako o závod a jak to v klidu zvládla. Zkusili jsme jít ještě úplně dolů a znovu až nahoru a všechno proběhlo výborně. Nenastal žádný pocit strachu, ani pocit, že se leknu a uteču. Paní Ludmila si krásně užívala už s větší jistotou svůj velký výšlap a zvládla se i dívat z okna. Byl to pro ní krásný zážitek a nová zkušenost a tak se jí to líbilo, že schody dolů sešla ještě jednou, kde už na ni čekala dcera a ta nemohla uvěřit, co všechno dokázala a zvládla, když by ještě před dvěma hodinami nevyšla ani do třetího patra...Měla svůj šťastný den:-)
Jak jsem se druhý den dozvěděla, změnilo se i to, co jsme neťukali:-) Paní Ludmila vždy, když projížděla přes Nuselský most musela sedět vzadu a schovávat se pod sedačku. Včera poprvé normálně seděla, dívala se po okolí a nebylo jí špatně. Také zvládla procházku na kopci Vítkově, kam by předtím vůbec nemohla jít. Další příklady najdete na www.svobodamysli.cz (původní www.eft-reiki.cz)

Tento obsah pro Vás připravil(a): Jana Svobodová

Jana Svobodová

Informace o autorovi

Jana Svobodová

Poslední články

Dodatek - Naše kila navíc aneb i hubnutí začíná v naší mysli

Dodatek - Naše kila navíc aneb i hubnutí začíná v naší mysli

Toto je můj třetí článek o hubnutí. Doporučuji přečíst předchozí dva Naše kila navíc aneb i hubnutí začíná v naší mysli a Pokračování.

Také by to chtělo vypořádat se se situacemi, kdy se Vám zhubnout nedařilo, jaké to pro Vás bylo. Najít období, kdy jste nejvíce přibrali a co se v té době u Vás dělo.

Zkuste si také odpovědět na následující otázky a Vaše odpovědi si napište na papír. Doporučuji zpracovat tato přesvědčení metodou Faster EFT, tedy ťukáním. Návod kde a jak ťukat, najdete v úvodu na mých stránkách www.svobodamysli.cz ke stažení zdarma.

Naše touha po pozornosti

Naše touha po pozornosti

Co znamená, když chceme, aby nám druzí dávali pozornost? Nemusíme mít problémy, abychom získali pozornost. Většinou ji nejvíce požadujeme od našeho partnera. Ten někdy neví, co už dalšího má udělat. Přijde unavený z práce a pomáhá nám doma s dětmi - hraním, koupáním a uspáváním, i když by si nejraději sedl k televizi a měl po dlouhém dni chvíli klidu.
 
Důležité je si uvědomit, co si představujeme pod slovem pozornost? Co od partnera opravdu chceme? Aby si s námi povídal, obejmul, řekl, že nás miluje, že jsme skvělé, ocenil, co jsme za den všechno zvládli? Vymyslet společné aktivity, kde bychom měli čas zase aspoň na chvilku sami na sebe? Udělat si hezký romantický večer?