Stres z návratu do práce po dovolené

03.09.2014 | Jana Svobodová

1 terapie - 1 hod. Klientka cítila stres při pomyšlení, že se má za pár dní vrátit po dovolené do práce a hrůzu z toho, co ji tam čeká. Již ví, jak se cítí a jak to chodí, když přijde po týdnu volna do práce na základě svých minulých zkušeností. Vzít si dovolenou je pro ní spíš za trest. Má pocit, že neví, co má dělat dříve a má strach, že to nezvládne. Musí zkontrolovat a dodělat práci, kterou za ni dělala kolegyně, přečíst spoustu mailů a navíc bude po ní šéfová chtít další nové úkoly. Společně jsme zpracovaly minulé zkušenosti, odstranily jsme nepříjemné pocity nestíhání a rozhodly se pro novou volbu, kdy se klientka rozhodne zůstat klidná, v klidu si vše projde a zvládne krok za krokem. V případě, že by se ocitla ve velkém časovém skluzu, bude schopná jít za šéfovou a říci si o pomoc bez špatného pocitu. Představa, že jde do práce po dovolené, ji už neděsí, naopak se na svou práci těší. Ví, že si práci zorganizuje a bude ji dělat v klidu. Další příklady z praxe najdete na www.svobodamysli.cz nebo www.eft-reiki.cz.

Citace mailu klientky:

První den byl v pohodě, bez stresu a cítila jsem se luxusně..
Moc jsem za to vděčná a těším se na další "spolupráci" s Vámi..
Jste super, moc děkuji . Júlia Lisická

Tento obsah pro Vás připravil(a): Jana Svobodová

Jana Svobodová

Informace o autorovi

Jana Svobodová

Poslední články

Dodatek - Naše kila navíc aneb i hubnutí začíná v naší mysli

Dodatek - Naše kila navíc aneb i hubnutí začíná v naší mysli

Toto je můj třetí článek o hubnutí. Doporučuji přečíst předchozí dva Naše kila navíc aneb i hubnutí začíná v naší mysli a Pokračování.

Také by to chtělo vypořádat se se situacemi, kdy se Vám zhubnout nedařilo, jaké to pro Vás bylo. Najít období, kdy jste nejvíce přibrali a co se v té době u Vás dělo.

Zkuste si také odpovědět na následující otázky a Vaše odpovědi si napište na papír. Doporučuji zpracovat tato přesvědčení metodou Faster EFT, tedy ťukáním. Návod kde a jak ťukat, najdete v úvodu na mých stránkách www.svobodamysli.cz ke stažení zdarma.

Naše touha po pozornosti

Naše touha po pozornosti

Co znamená, když chceme, aby nám druzí dávali pozornost? Nemusíme mít problémy, abychom získali pozornost. Většinou ji nejvíce požadujeme od našeho partnera. Ten někdy neví, co už dalšího má udělat. Přijde unavený z práce a pomáhá nám doma s dětmi - hraním, koupáním a uspáváním, i když by si nejraději sedl k televizi a měl po dlouhém dni chvíli klidu.
 
Důležité je si uvědomit, co si představujeme pod slovem pozornost? Co od partnera opravdu chceme? Aby si s námi povídal, obejmul, řekl, že nás miluje, že jsme skvělé, ocenil, co jsme za den všechno zvládli? Vymyslet společné aktivity, kde bychom měli čas zase aspoň na chvilku sami na sebe? Udělat si hezký romantický večer?