Stres z maturity

31.05.2016 | Jana Svobodová

Magda si u mě domluvila terapii, aby se zbavila svého strachu z maturity, která jí čekala za 2 měsíce. Při slově maturita cítí stres a nervozitu. Má strach, že se vše nestihne naučit, že si vytáhne špatnou otázku, bude mít okno, nic tam neřekne a má tíhu na hrudi a v žaludku.
 
Při terapii jsme zpracovávali všechny strachy, odstraňovali nepříjemné pocity a emoce. Zpracovali jsme, co by se mohlo stát nejhoršího, že by propadla, nemohla jít na školu, co by tomu řekli doma a okolí. Dali jsme nová přesvědčení, kdy Magda ví, že si vytáhne ty nejlepší otázky a zpracovali pochyby, že by tomu tak nebylo a jak by reagovala.
 
Proběhly dvě terapie, kdy se na druhé terapii dočišťovaly zbytkové strachy a obavy.
 
V den maturity jsem dostala tuto nádhernou zprávu:
Dobrý den, paní Svobodová, přeji vám krásný svátek! Hlavně zdravíčko a spokojenost!! Zároveň vám chci říct, že jsem dneska úspěšně vykonala maturitní zkoušku. Mám samé jedničky! Všechny otázky jsem tahala levou rukou, jak jste mi říkala!
 
Jelikož jsem zvědavá, tak jsem se ptala na podrobnosti, jak probíhala celá maturita a jestli byla nervózní. 
 
No, byla, před první zkouškou – angličtinou, protože mi dělá mluvení problém... Ale pak to šlo. Mě vždycky namotivovalo k té další, že jsem měla při předešlém předmětu dobrou otázku. A jak jsem si vylosovala, tak jsem byla tak šťastná, že jsem na potítku psala, co to šlo, a získala jsem tak jistotu pro mluvení! Jedna paní učitelka mi řekla, že „to byl koncert“.
Děkuji Vám! Protože mi pomáhá ťukání a to mi pomohlo i dneska.

Tento obsah pro Vás připravil(a): Jana Svobodová

Jana Svobodová

Informace o autorovi

Jana Svobodová

Poslední články

Dodatek - Naše kila navíc aneb i hubnutí začíná v naší mysli

Dodatek - Naše kila navíc aneb i hubnutí začíná v naší mysli

Toto je můj třetí článek o hubnutí. Doporučuji přečíst předchozí dva Naše kila navíc aneb i hubnutí začíná v naší mysli a Pokračování.

Také by to chtělo vypořádat se se situacemi, kdy se Vám zhubnout nedařilo, jaké to pro Vás bylo. Najít období, kdy jste nejvíce přibrali a co se v té době u Vás dělo.

Zkuste si také odpovědět na následující otázky a Vaše odpovědi si napište na papír. Doporučuji zpracovat tato přesvědčení metodou Faster EFT, tedy ťukáním. Návod kde a jak ťukat, najdete v úvodu na mých stránkách www.svobodamysli.cz ke stažení zdarma.

Naše touha po pozornosti

Naše touha po pozornosti

Co znamená, když chceme, aby nám druzí dávali pozornost? Nemusíme mít problémy, abychom získali pozornost. Většinou ji nejvíce požadujeme od našeho partnera. Ten někdy neví, co už dalšího má udělat. Přijde unavený z práce a pomáhá nám doma s dětmi - hraním, koupáním a uspáváním, i když by si nejraději sedl k televizi a měl po dlouhém dni chvíli klidu.
 
Důležité je si uvědomit, co si představujeme pod slovem pozornost? Co od partnera opravdu chceme? Aby si s námi povídal, obejmul, řekl, že nás miluje, že jsme skvělé, ocenil, co jsme za den všechno zvládli? Vymyslet společné aktivity, kde bychom měli čas zase aspoň na chvilku sami na sebe? Udělat si hezký romantický večer?