Stres z návratu do práce po dovolené

03.09.2014 | Jana Svobodová

1 terapie - 1 hod. Klientka cítila stres při pomyšlení, že se má za pár dní vrátit po dovolené do práce a hrůzu z toho, co ji tam čeká. Již ví, jak se cítí a jak to chodí, když přijde po týdnu volna do práce na základě svých minulých zkušeností. Vzít si dovolenou je pro ní spíš za trest. Má pocit, že neví, co má dělat dříve a má strach, že to nezvládne. Musí zkontrolovat a dodělat práci, kterou za ni dělala kolegyně, přečíst spoustu mailů a navíc bude po ní šéfová chtít další nové úkoly. Společně jsme zpracovaly minulé zkušenosti, odstranily jsme nepříjemné pocity nestíhání a rozhodly se pro novou volbu, kdy se klientka rozhodne zůstat klidná, v klidu si vše projde a zvládne krok za krokem. V případě, že by se ocitla ve velkém časovém skluzu, bude schopná jít za šéfovou a říci si o pomoc bez špatného pocitu. Představa, že jde do práce po dovolené, ji už neděsí, naopak se na svou práci těší. Ví, že si práci zorganizuje a bude ji dělat v klidu. Další příklady z praxe najdete na www.svobodamysli.cz nebo www.eft-reiki.cz.

Citace mailu klientky:

První den byl v pohodě, bez stresu a cítila jsem se luxusně..
Moc jsem za to vděčná a těším se na další "spolupráci" s Vámi..
Jste super, moc děkuji . Júlia Lisická

Tento obsah pro Vás připravil(a): Jana Svobodová

Jana Svobodová

Informace o autorovi

Jana Svobodová

Poslední články

Naše děti jako cesta k sobě

Naše děti jako cesta k sobě

Děti jsou pro mě dar a také určitě i pro Vás. Jedna z nejkrásnějších věcí, při které se mi chce hned smát, je slyšet dětský smích. A nemusí to být jen smích dětský. Smích je krásně nakažlivý. Možná jste viděli před časem video, které jsem sdílela na Facebooku. Jeden člověk se smál a nakazil svým smíchem celé metro. Sami víte, jaké to je příjemné, když se smějete. Proto o něm píšu podrobněji také v e-booku Limity jsou jen v naší hlavě aneb jak mít život ve svých rukách.

Smysl života

Smysl života

Naše tělo je jako počítač, ve kterém máme uložené všechny naše zážitky. Pokud jsou s nimi spjaté pozitivní nebo negativní emoce, tím silněji jsou v nás zapsány. Všichni jsme stejní, narodili jsme se čistí, krásní, dokonalí a takoví jsme i právě teď.

Proč se necítíme být šťastní?