Stres z maturity

31.05.2016 | Jana Svobodová

Magda si u mě domluvila terapii, aby se zbavila svého strachu z maturity, která jí čekala za 2 měsíce. Při slově maturita cítí stres a nervozitu. Má strach, že se vše nestihne naučit, že si vytáhne špatnou otázku, bude mít okno, nic tam neřekne a má tíhu na hrudi a v žaludku.
 
Při terapii jsme zpracovávali všechny strachy, odstraňovali nepříjemné pocity a emoce. Zpracovali jsme, co by se mohlo stát nejhoršího, že by propadla, nemohla jít na školu, co by tomu řekli doma a okolí. Dali jsme nová přesvědčení, kdy Magda ví, že si vytáhne ty nejlepší otázky a zpracovali pochyby, že by tomu tak nebylo a jak by reagovala.
 
Proběhly dvě terapie, kdy se na druhé terapii dočišťovaly zbytkové strachy a obavy.
 
V den maturity jsem dostala tuto nádhernou zprávu:
Dobrý den, paní Svobodová, přeji vám krásný svátek! Hlavně zdravíčko a spokojenost!! Zároveň vám chci říct, že jsem dneska úspěšně vykonala maturitní zkoušku. Mám samé jedničky! Všechny otázky jsem tahala levou rukou, jak jste mi říkala!
 
Jelikož jsem zvědavá, tak jsem se ptala na podrobnosti, jak probíhala celá maturita a jestli byla nervózní. 
 
No, byla, před první zkouškou – angličtinou, protože mi dělá mluvení problém... Ale pak to šlo. Mě vždycky namotivovalo k té další, že jsem měla při předešlém předmětu dobrou otázku. A jak jsem si vylosovala, tak jsem byla tak šťastná, že jsem na potítku psala, co to šlo, a získala jsem tak jistotu pro mluvení! Jedna paní učitelka mi řekla, že „to byl koncert“.
Děkuji Vám! Protože mi pomáhá ťukání a to mi pomohlo i dneska.

Tento obsah pro Vás připravil(a): Jana Svobodová

Jana Svobodová

Informace o autorovi

Jana Svobodová

Poslední články

Naše děti jako cesta k sobě

Naše děti jako cesta k sobě

Děti jsou pro mě dar a také určitě i pro Vás. Jedna z nejkrásnějších věcí, při které se mi chce hned smát, je slyšet dětský smích. A nemusí to být jen smích dětský. Smích je krásně nakažlivý. Možná jste viděli před časem video, které jsem sdílela na Facebooku. Jeden člověk se smál a nakazil svým smíchem celé metro. Sami víte, jaké to je příjemné, když se smějete. Proto o něm píšu podrobněji také v e-booku Limity jsou jen v naší hlavě aneb jak mít život ve svých rukách.

Smysl života

Smysl života

Naše tělo je jako počítač, ve kterém máme uložené všechny naše zážitky. Pokud jsou s nimi spjaté pozitivní nebo negativní emoce, tím silněji jsou v nás zapsány. Všichni jsme stejní, narodili jsme se čistí, krásní, dokonalí a takoví jsme i právě teď.

Proč se necítíme být šťastní?