Na dalších setkáních jsme řešily především neuspokojivé sebevědomí mámy, neharmonický partnerský vztah, rozvod a prarodiče dětí, to že si své problémy dusí v sobě, místo toho aby je ventilovala. Má strach o své zdraví, svírá se jí často na hrudi (nález na srdci?). Partner je neustále špatně naložený, nemám žádný volný čas pro sebe, všude musím chodit s ním, i když nechci, nemám kamarádky, přešlapuji na místě, domluvy mezi námi nefungují, stejně si udělá co chce. Nemám sílu se hádat, mrzí mě, že jsem do toho zatáhla děti, škoda pěti let života, nebude snadný začít znova, co řeknou lidi, co tchýně, všechno dělám špatně doma i v práci (jsou pracovně propojení s partnerem). Vím, že bych se měla úplně trhnout… a mnoho dalšího.
Zde se nám jasně ukazuje, jak partnerské potíže mohou udělat „husté ovzduší doma“, že se potom mohou projevovat i na fyzické úrovni na dětech…. nejdříve jsme lehce zapracovaly na synovi – po měsíci hlásí Hana zlepšení. Mezitím jme pracovaly na JEJÍCH potížích, které byly podstatně horší. Během intenzivní asi šestiměsíční spolupráce se Hana odhodlala změnit svůj život, odejít od partnera a žít spokojeně a v klidu po svém.
Život, který se žije bez spokojenosti nám může přinést zdravotní obtíže, dává dětem špatný příklad (je to jediné co znají a myslí si, že je to přirozené, že to tak má být).
Jsem ráda, že se má paní Hana dobře, i když před sebou ještě spoustu práce!