Problémy s nadváhou

Stále populárnější téma této doby. Myslíte, že hubení lidé si hlídají spořádané kalorie za den? Myslíte, že jim záleží na tom, co jedí? Dají si s chutí cokoli a nemají s tím problém. Nepotřebují dietní jídla ani speciální přípravky, aby si udrželi svou příznivou Váhu a byli spokojení sami se sebou.

Vy možná nejste nejhubenější na této planetě a možná máte nedobrý pocit sami ze sebe. Možná byste rádi zhubnuli a to bez „jojo“ efektu či bez diet. Nabízím Vám šanci, jak zhubnout bez diet a to přímým adresováním spojení těla a mysli. Společně můžeme přijít na to, proč tak milujete jistý druh jídla, možná zrovna druh jídla, který oplývá tukem, cukrem či něčím podobným, co Vás činí kulatými či jinak neforemnými.

Třeba máte „špatné spalování“ či jinou omluvu pro to, že tloustnete, přesto že jíte málo. Ať si dáte cokoli malinkého, najednou na Váze přibydete o víc než je logicky možné. Naše tělo má tendenci nás chránit. Nevyrovnávání se s různými emocemi nám zapříčiňuje ukládání tuku kolem jistých orgánů v našem těle tak, aby se lépe bránily náporům stresů, které na ně dopadají. Mimochodem víte co je to stres? Stres je reakce našeho těla na to, co prožíváme a vnímáme. Tzn.: když jste ve stresu z jakékoli události a přítomny jsou jakékoli emoce cítíte to někde v těle. Například v oblasti žaludku a tělo ve snáze o ochranu tohoto orgánů se snaží ulehčit mu od stresu, tvoří v okolí tukový obal tak, aby mu bylo lépe. Také si vytváří tukové zásoby právě proto aby je ve stresových situacích mohlo zpracovávat. Bohužel naše tělo neví vždy, kdy je třeba říct dost. Čím víc stresu máme, tím víc se snaží se obalovat, aby mělo posléze z čeho brát. Co kdyby přišlo něco horšího a potřebovali bysme toho tuku náhodou víc. Naše spojení mysli a těla je tak mocné, že ví přesně co a jak dělat, aby nás uchovalo v co největším bezpečí. Toto bezpečí však nemůžeme jen tak změnit, aniž bychom neadresovali to, co napětí způsobuje. Tzn. pokud naši mysl zbavíme vzpomínek, které zajišťují ukládání těla (tvoření ochran a rezervních zásob tuku), máme velikou šanci, že tělo začne tuky a ostatní látky, která nás chrání, odbourávat a začne je přeměňovat na energii a tím se zbavovat. Nakonec zjistíme, že ani pohyb nám nevadí. Protože energie je potřeba občas přetransformovat. Nicméně nikdo Vás nikdy nemůže k ničemu nutit. Vždy je to Vaše vlastní volba, jak rychle a jakým způsobem chcete zhubnout.

Emoční přejídání

Mnozí lidé používají jídlo jako útěk od svých problémů. Když se nedokážou vyrovnat s jistými emocemi, zkusí to zajíst. Navíc používají jídlo, které pro ně není vždy úplně zdravé, nebo jej používají tolik, že zákonitě není šance, že by se mohlo ve všech případech zpracovat. Nacházíte se také sedíc u televize a jíte oříšky, chipsy, čokoládové bonbóny, či ty výborné domácí buchty, které jste jedli už jako malí a ne náhodou si při nich připomínáte ty krásné chvíle pohody, kdy Vám je na stůl položila kdysi v dětství například Vaše babička? „Vždy, když si dám tuhle buchtu, cítím se jako v sedmém nebi.“ Napravením toho spojení, že to, co cítíme není buchta, ale vzpomínka na babičku a úprava a správné nasměrování těchto emocí pomůže odstranit přesně to, že se: „ potřebuji cítit dobře, tak si dám buchtu, jakou mi dávala babička.“ Mnozí již tuší, kam v současnosti myslím. Utíkáme od problémů k dobrým pocitům, k pocitům, které nám způsobuje jídlo. K pocitům, že jsme milováni a zdánlivě se tak vyrovnáváme se stresem, který zažíváme. Avšak lehké uvědomění, že jídlo není schopné nás milovat. Jídlo nám nikdy neřekne, mám Tě rádo, nikdy nás neobejme.... Jídlo je vždycky jen jídlo. Stejně tak jsou na tom drogy a jiné návykové látky. Cítíme se dobře, abychom utekli od něčeho ošklivého s čím se nedokážeme vyrovnat. Buďme k sobě upřímní. Pomůže nám to ve skutečnosti? V jisté chvíli se do nás toho víc nevejde a naše na chvíli odsunuté problémy jsou zase zpět.

Jaký problém máte s tím, vyhodit jídlo, když už nejste hladoví? Kdo z Vás musí „vyčistit“ talíř před tím, než odejde od stolu? Jak zdánlivě nevýznamné události v životě ovlivňují naše další jednání a skutky? Můžete být přesně takoví, jací si přejete být. Dostanete do rukou nástroj, jakým změnit svůj život ve všech jeho aspektech.

Poslední články

Naše děti jako cesta k sobě

Naše děti jako cesta k sobě

Děti jsou pro mě dar a také určitě i pro Vás. Jedna z nejkrásnějších věcí, při které se mi chce hned smát, je slyšet dětský smích. A nemusí to být jen smích dětský. Smích je krásně nakažlivý. Možná jste viděli před časem video, které jsem sdílela na Facebooku. Jeden člověk se smál a nakazil svým smíchem celé metro. Sami víte, jaké to je příjemné, když se smějete. Proto o něm píšu podrobněji také v e-booku Limity jsou jen v naší hlavě aneb jak mít život ve svých rukách.