Dětské problémy

I naše děti mají spoustu problémů, které se projevují v různých součástech jejich života. Děti neuvažují nad věcmi, jako jsou např. emoce. Neví, co to je. Neví, že se s nimi dá něco dělat. V malých hlavičkách se jim honí spousty myšlenek, v tělech spousty pocitů, kterým nerozumí. Sbírají informace a učí se podle toho přežít. V ranném věku se „instaluje“ celá řada záchranných programů, které ovlivňují celý jejich další život. I sebelepší rodič může být příčinou neúspěchu svého potomka. Potomka, který nemá vypěstovánu emoční inteligenci.

Proč Vaše dítě ve škole neprospívá tak, jak by mělo? Proč má kázeńské problémy a „roste pro polepšovnu“ ? Proč se nedokáže rychle naučit novou látku, nebo dokonce správně číst a psát? Proč se v noci počůrává a jak to vše změnit? Váš vztek a křik tomu mnohdy nepomůže. Už i tříleté dítě se dokáže naučit osvobozovat se od nepříznivých emocí a může se formovat jako dokonalejší člověk se silnou dávkou emoční inteligence.

Mnoho dětských problémů však nejsou pouze dětskými problémy. Mnohdy se jedná právě o rodiče, kteří mají nějaký problém a přenášejí jej na děti, které se s tím učí žít a jednají podle toho. Dejte svým dětem šanci, žít lepší život. Dovolte jim žít ve štěstí a bez problémů, kterými jste si Vy sami museli projít na to, abyste nakonec mnohdy nezískali vůbec nic, než utrpení a špatné vzpomínky...

Poslední články

Naše děti jako cesta k sobě

Naše děti jako cesta k sobě

Děti jsou pro mě dar a také určitě i pro Vás. Jedna z nejkrásnějších věcí, při které se mi chce hned smát, je slyšet dětský smích. A nemusí to být jen smích dětský. Smích je krásně nakažlivý. Možná jste viděli před časem video, které jsem sdílela na Facebooku. Jeden člověk se smál a nakazil svým smíchem celé metro. Sami víte, jaké to je příjemné, když se smějete. Proto o něm píšu podrobněji také v e-booku Limity jsou jen v naší hlavě aneb jak mít život ve svých rukách.