Naše touha po pozornosti

05.00.2018 | Jana Svobodová

Co znamená, když chceme, aby nám druzí dávali pozornost? Nemusíme mít problémy, abychom získali pozornost. Většinou ji nejvíce požadujeme od našeho partnera. Ten někdy neví, co už dalšího má udělat. Přijde unavený z práce a pomáhá nám doma s dětmi - hraním, koupáním a uspáváním, i když by si nejraději sedl k televizi a měl po dlouhém dni chvíli klidu.
 
Důležité je si uvědomit, co si představujeme pod slovem pozornost? Co od partnera opravdu chceme? Aby si s námi povídal, obejmul, řekl, že nás miluje, že jsme skvělé, ocenil, co jsme za den všechno zvládli? Vymyslet společné aktivity, kde bychom měli čas zase aspoň na chvilku sami na sebe? Udělat si hezký romantický večer?
 
Příchod miminka do rodiny, je vždy velká změna a pro rodiče něco nového. Chvilku to trvá, než si vše sedne a než se udělá nový režim. Je dobré nezapomínat na to, co nám v našem "starém" životě bez dětí dělalo radost. Co nás s partnerem bavilo? U čeho jsme se smáli? Jak jsme spolu trávili čas?
 
Nejdůležitější je vědět, co CHCEME. Pak už se další kroky podniknou jednoduše. Ale pokud do té doby jen marně toužíme po pozornosti a nevíme, co za tím je, těžko se to partnerovi plní. I když se bude hodně snažit, tak nám to bude pořád málo.
 
To, že toužíme po pozornosti, je volání po  sebelásce= naší lásce k sobě. Proč si nejsme schopni si ji dát? Proč chceme, aby nám ji dal někdo jiný místo nás? V čem si sami sebe nevážíme? Proč se nemáme dostatečně rádi my sami? Je to o nás samotných, o tom přijmout se takoví, jací doopravdy jsme. Naučit se dávat si lásku sami, pečovat o sebe a hýčkat se. Ať se Vám to může zdát jakoliv nesmyslné, nejdůležitější osoba pro nás jsme MY sami. Já se znám nejlépe a  jsem sama se sebou 24 hodin denně . Naštěstí je jen na mně, jak se cítím. A když ne zrovna moc dobře, tak si to můžu uvědomit, dovolit a změnit.
 
Naše děti jsou ty nejlepší učitelé, kteří nám otevírají naši třináctou komnatu. Ukazují nám naše limity, učí trpělivosti a nastavit si hranice. A je dobré vědět, že všechny naše bolesti, nevyřešené podvědomé vzorce můžeme změnit. Přijmout je a nechat s láskou odejít. Začněte měnit svůj život tím, že si každý den napíšete 3 pozitiva, co se Vám ten den povedlo, co Vám udělalo radost a za co jste vděční. Můžou to být zdánlivé maličkosti, ale více takových věcí tvoří už velké zázraky. Na co zaměřujeme svou pozornost, to začínáme do svého života pritahovat. Vděčnost a radost nám otevírají cestu k našemu šťastnému zivotu.
Pište si to, abyste se k těm krásným zázrakům mohli kdykoliv vracet. Třeba když zrovna nemáte nejlepší chvilku a potřebujete povzbudit a partner není doma. :-)
 
Přeji všem kouzelnou cestu životem, ráda budu Vaší průvodkyní ke svobodě mysli.

www.svobodamysli.cz
 

Tento obsah pro Vás připravil(a): Jana Svobodová

Jana Svobodová

Informace o autorovi

Jana Svobodová

Novinky

Záznam semináře FasterEFT Praha

FasterEFT seminář - Robert G. Smith

Prohlédněte si celou sadu videí o FasterEFT přímo ze semináře, která byla pořízena na prvním FasterEFT semináři v Praze.

Naučte se FasterEFT se čtyřmi novými knihami

Knihy o FasterEFT v Češtině

Rádi byste se naučili techniky FasterEFT a pochopili, jak mohou fungovat při řešeních vašich každodenních větších i menších problémů? Máte možnost. Právě jsou k dispozici čtyři knihy, které vám s tím pomohou. Nyní již máte z čeho vybírat. Vyberte si svou knihu ještě dnes...

Pokračování české knihy o FasterEFT

Pokračování české knihy o FasterEFT

Právě dnes bude k dispozici pokračování první české knihy o FasterEFT.

Naučte se používat ty správné nástroje, které vám pomohou žít tak, jak chcete. Potřebujete pochopit, proč jsou věci ve vašem životě tak, jak jsou? Jak to lze změnit? V pokračování knihy pochopíte, proč se všechno kolem vás děje a jak to změnit.

V knize jsou obsaženy rožšířené a účinné techniky pro to, aby vám bylo okamžitě lépe, ať už vás trápí cokoli.

Knihu můžete získat na: www.mcaris.net/o-mne/zijte-si-jak-chcete-ii/