Být či nebýt?! Takhle to už v životě chodí

12.04.2013 | Tomáš Březina, DiS.

Musíme si uvědomit, že smrt je součástí života. Nikdy není jisté, zda-li v životě uspějeme, zda-li se nám podaří být šťastní, zda-li naše děti vystudují a budou z nich doktoři či právníci, či zda-li budeme jezdit každý rok na překrásnou dovolenou a vracet se do našeho "zámku" na vrcholu kopce. Nic z toho v životě není jisté, jakkoli bychom to chtěli. Nic z toho není jisté tak, jako že jednoho dne nám zaklepe na rameno někdo, kdo řekne: "Už je čas jít..."

Pokud jsme měli v životě štěstí a smrt se nám zdaleka vyhýbala, mohli jsme si užívat dlouhá léta bez trápení a starostí. Ovšem tak jako víme, že slunce každé ráno vychází, tak také víme, že tato doba nebude trvat věčně. Čím starší jsme, tím bližší je přítomnost smrti a to nejen té naší.

Vy jste možná na správné cestě osobního uzdravení a plánujete si tu být dlouho. To je super, ale ne každý kolem Vás si v životě vybere tuto cestu. Jak stárneme, ti starší v našich rodinách, začnou pomalu odcházet. Ti lidé, které známe již od dětství se najednou začínají ztrácet a už tu s námi nejsou. Jednoho dne přijde čas i na naše kamarády, kteří s námi trávili čas v lavicích a užili jsme si s nimi tolik srandy.

Je jasné, že smrt nás v životě nemine nikoho, ale jsou i situace, kdy si pro nás přijde až moc brzy a my na to "ještě" nejsme připraveni. Co s tím v těchto i ostatních okamžicích, když již nelze vzít čas zpátky?

Co je smrt a co je po ní?

Teorií je tolik a všichni, kdo Vám nabízejí svoje odpovědi Vám předkládají i tuny důkazů o tom, že to tak je. Ale je to doopravdy tak, jak říkají?! Kdo ví. Já to nevím a neví to ani Robert G. Smith (autor FasterEFT). My věříme, že to je krok dál, postup do další úrovně a ať je tam cokoli, zjistíme to na sto procent, až se tam dostaneme.

Našim úkolem však je jediné. Smířit se s tím, co je nevyhnutelné. Musíme se usmířit s tím, že jednoho dne my všichni zemřeme. Neusmíření se se smrtí Vám nadělá dost bolestí hlavy a úzkostí. V každém případě se jedná o to, že až budeme tam, tak se už nevrátíme a dokud jsme tady, musíme udělat to nejlepší pro to, abysme byli v klidu.

Ale co oni. Ti co nám chybí?

Musíme si nyní popovídat o darech, které dostáváme. Každý člověk, se kterým jsme v nějaké interakci, nám přináší do života dary. Dary dobré i dary špatné a je jen na nás, které budeme ctít a kterými se budeme trápit.

Co si myslíte, že je dobré na tom, když jedna starší dáma, která prožila 30-ti leté úžasné manželství s tím pro ní nejskvělejším člověkem, již 9 let pláče každou noc do polštáře, protože její milovaný předčasně odešel? Jaké dary si vybrala? Rázem odhodila 30 let štěstí a vyměnila to za jeden jediný den, který znamenal konec. Také byste takhle ctili oněch úžasných 30 let?

Popřemýšlejte. Ve světě existují kultury, kde je po smrti člověk oslavován za všechno dobré a lidé na něj chtějí mít jen dobré vzpomínky a nechtějí jej "proklínat" za tu bolest, kterou jim způsobil tím, že odešel.

Jistě asi i sebeuvědomělejší člověk vychovaný v podobné kultuře, jakou je ta naše, se bude trápit. Ale po jak dlouhou dobu? Kolik let má trávit pláčem do polštáře a lítostí nad ztrátou? Robert G. Smith říká, že trápit se můžeme, jak dlouho chceme, ale ne déle, než si myslíme, že by se mělo ztrátou trápit malé dítě. Jak dlouho byste chtěli, aby se ztrátou někoho trápilo Vaše dítě? Moc dlouho asi ne, že?…

Způsob, jakým jsme byli vychováni nám většinou neumožňuje, rychle se zbavit bolesti ze ztráty. Ale Vy s největší pravděpodobností (když čtete tento článek) hledáte nějaký způsob a víte o tom, že tím, že po někom teskníte, jej vlastně proklínáte a proklínáte také sami sebe.

My ve FasterEFT máme nástroje na to, abychom se naučili ctít ty dobré dary, které nám ostatní nechali. Můžeme se naučit, jak zařídit, abychom vzpomínali jen v dobrém (cítili se dobře, kdykoli si vzpomeneme).

Pokud si s tím nevíte rady, naučte se to, a nebo poproste o pomoc někoho, kdo Vás naučí opustit to špatné a cítit se dobře, ať je již Vaše ztráta jakákoli…
Pokud jste se přihlásili do mého semináře a nebo se na to chystáte. Brzy se dozvíte, jak na to:)

Tento obsah pro Vás připravil(a): Tomáš Březina, DiS.

Tomáš Březina, DiS.

Informace o autorovi

Tomáš Březina, DiS.

Novinky

Záznam semináře FasterEFT Praha

FasterEFT seminář - Robert G. Smith

Prohlédněte si celou sadu videí o FasterEFT přímo ze semináře, která byla pořízena na prvním FasterEFT semináři v Praze.

Naučte se FasterEFT se čtyřmi novými knihami

Knihy o FasterEFT v Češtině

Rádi byste se naučili techniky FasterEFT a pochopili, jak mohou fungovat při řešeních vašich každodenních větších i menších problémů? Máte možnost. Právě jsou k dispozici čtyři knihy, které vám s tím pomohou. Nyní již máte z čeho vybírat. Vyberte si svou knihu ještě dnes...

Pokračování české knihy o FasterEFT

Pokračování české knihy o FasterEFT

Právě dnes bude k dispozici pokračování první české knihy o FasterEFT.

Naučte se používat ty správné nástroje, které vám pomohou žít tak, jak chcete. Potřebujete pochopit, proč jsou věci ve vašem životě tak, jak jsou? Jak to lze změnit? V pokračování knihy pochopíte, proč se všechno kolem vás děje a jak to změnit.

V knize jsou obsaženy rožšířené a účinné techniky pro to, aby vám bylo okamžitě lépe, ať už vás trápí cokoli.

Knihu můžete získat na: www.mcaris.net/o-mne/zijte-si-jak-chcete-ii/