Psychické problémy

Mnoho problémů, které se dotýkají naší psychiky je ovlivněno našimi prožitky v minulosti. Mnohdy už například v dětství. Mnoho z těch událostí, které jsme se úspěšně i neúspěšně snažili „potlačit“, nám nedává spát a proto se okolí a mnohdy i nám samotným zdáme, že jednáme iracionálně. Přitom je to ten jediný způsob, který známe. Který cítíme jako bezpečný. Uvnitř nás samých běží tisíce současně fungujících procesů, které ovlivňují naše životní funkce i naše jednání, uvažování a akce. Pokud se na základě nějakých zkušeností projevujeme jako depresivní osobnosti a ani nevíme proč, může se jednat o zapomenutou vzpomínku, která nás nutí jednat právě tak, jak jednáme. Nutí nás, cítit se depresivně a čím starší jsme, tím více zkušeností s cítěním se depresivně máme. Tím snažší je, cítit se tak stále. Nebylo by lepší se místo toho cítit i bezdůvodně dobře? Stejně tak jako cítit se mizerně se můžeme učit cítit se dobře.

FasterEFT pomocí osvobození nás od „bubáků“ minulosti dokáže napravit mnoho z toho, jakým způsobem fungujeme v tomto světě v přítomnosti. To co cítíme. Jakým způsobem se vyrovnáváme s okolnostmi. Co nás nutí dělat věci, které děláme. Co nás drží zpět. Co zapříčiňuje strachy a fóbie, které máme. Co nás utváří od dětství až do dnešní doby? Nebylo by krásné, kdybychom se mohli každý den probudit a prožít den ve štěstí a užívat si každé vteřiny krásného života. Život je krásný, ať je jakýkoli. Záleží jen a pouze na nás, jakým způsobem se s ním popereme.

Teď si možná mnozí z nás říkají: „Ano, to se snadno říká, ale hůř dělá.“ To nás učili už od dětství a my v tom úspěšně pokračujeme. Kolik z nás má pocit, že když se nám stane něco špatného, musíme se kvůli tomu cítit špatně. Musíme se projevovat jako „trosky“, či se z toho zbláznit. Koukněme na to z druhé stránky. Narodili jsme se, abysme tu něco vykonali. Byli tu pro ty, kteří nás potřebují. Nebo dali něco světu samotnému. Nejen od něj brali. Není proto lepší vzít to špatné a změnit to na něco pozitivního, abychom se dál mohli cítit dobře a viděli nové možnosti, jak v životě pokračovat. Člověk se sám rozhoduje (v mnohých případech), jaký život prožije a jakým způsobem jeho život skončí.

Již jedním z původních záměrů klasického EFT (Technik Emoční Svobody) bylo: pomoci válečným veteránům překonávat PTSD (Posttraumatický stres), tzn. stále se vracející vzpomínky na zvěrstva a utrpení války, noční můry apod... EFT jim pomáhalo, zapojit se zpět do normálního života a žít dál. Postupem času se začalo zjišťovat, že EFT funguje na tolik věcí, že se jedná takřka o zázrak. Nebudu se dále rozepisovat, protože zájemci si vše vyzkouší sami na sobě a to, čemu teď možná nevěří , je velice rychle přesvědčí svými výsledky. 

Pro příklad uvádím několik možných případů, kdy bylo FasterEFT použilo na zjevnou úlevu: 

 • PTSD (Posttraumatický stres)
 • OCD (Obsesivní Kompulsivní Porucha)
 • Životní traumata (znásilnění, úmrtí, přítomnos při nehodách) 
 • Nevyrovnání se se ztrátami (odchod někoho blízkého, vztahové problémy – rozvody, rozchody apod..., ztrátou zaměstnání) 
 • Strachy 
 • Fóbie 
 • Stres 
 • Úzkost 
 • Deprese 
 • Závislosti 
 • ...

Poslední články

Dodatek - Naše kila navíc aneb i hubnutí začíná v naší mysli

Dodatek - Naše kila navíc aneb i hubnutí začíná v naší mysli

Toto je můj třetí článek o hubnutí. Doporučuji přečíst předchozí dva Naše kila navíc aneb i hubnutí začíná v naší mysli a Pokračování.

Také by to chtělo vypořádat se se situacemi, kdy se Vám zhubnout nedařilo, jaké to pro Vás bylo. Najít období, kdy jste nejvíce přibrali a co se v té době u Vás dělo.

Zkuste si také odpovědět na následující otázky a Vaše odpovědi si napište na papír. Doporučuji zpracovat tato přesvědčení metodou Faster EFT, tedy ťukáním. Návod kde a jak ťukat, najdete v úvodu na mých stránkách www.svobodamysli.cz ke stažení zdarma.